Ev İlaçlama yapılacağı zaman seçim yapacağınız firma çok önemlidir. Ev ortamı direk temas alanımız olduğu için kullanılan ilaç ve ilaçlama yöntemleri insan sağlığına zarar vermeyecek ilaçlar ve yöntemler doğrultusunda uygulanmalıdır. Evde yaşayan çocuk ve yaşlılar göz önünde bulundurularak ilaçlama planı hazırlanmalıdır. Evlerinizde haşere ve farelerin girebileceği açık yerleri onarmanızda fayda vardır. Haşere ve farelerin giriş sağlayabileceği cam kırıkları, kapı kırıkları, duvar çatlakları, parke araları, kırık su boruları, pencere pervazları gibi hasarlı alanlar onarılarak kapatılmalıdır.

Eve Giren Haşere Türleri

  • Amerikan hamam böceği, tahtakurusu, sinek, çıyan, Alman hamam böceği,  kene, pire, tahtakurdu, bit
  • Hamam böceği, kalorifer böceği akrep, örümcek, kakalak, tatarcık, sivrisinek, tesbih böceği, kulağakaçan böceği, karafatma
  • Lağım faresi, çatı faresi, fındık faresi, pamuk faresi, ev faresi mite, tatarcık, güve, eşek arısı,  yılan, mayt, halı böceği, uyuz böceği

Haşere ve fare problemleri birçok alanda yaşanabildiği gibi maalesef evlerimizde de sıklıkla yaşanmaktadır. Aldığımız şikâyetleri ve tecrübelerimizi aktaracak olursak yaşam alanlarımıza ulaşan böcek yâda kemirgen (fare) zararlıları evlerimize besin ve konaklama amaçlı gelmektedir. Bu zararlı canlılar evlerimize yuvalandıktan sonra üreme evresine geçerek popülasyonlara sebeb olur ve baş edilemeyecek durumlara yol açarlar. Evlerimizin sağlıklı ortamlar olması ailemiz, evcil hayvanlarımız ve eşyalarımız açısından oldukça önemlidir.

Haşere ve farelerin evlerimizde yer alarak gezinmeleri daima ailemizi, evcil hayvanlarımızı ve eşyalarımızı tehlike altına almaktadır. Çünkü böcek ve fareler çok sayıda mikrop taşıyarak çeşitli sağlık sorunlarının yaşanmasına neden olan canlılardır. Evlerimizi bu zararlı canlılardan her zaman korumanın en etkili ve güvenli yolu BURSA NİLÜFER İLAÇLAMA firmamız tarafından sağlanan ev ilaçlama uygulamaları ile mümkün olmaktadır. Ev ilaçlaması evlerinizi bu zararlı canlı türlerinden koruyabilecek en faydalı yöntemdir.

Eğitimli profesyoneller ile yapılan eksiksiz keşifler başarılı bir “entegre haşere kontrolü” programının ilk anahtarıdır. Çünkü her sektör birbirinden farklı çevresel, fiziksel koşullara sahiptir. Uygulanan işlemler ve riskleri de birbirinden farklıdır. İşte bu aşamada Nilüfer İlaçlama  olarak her sektör için profesyonel çözümler sunarak işinize özel yaklaşım tarzı geliştiririz.

Böceksiz bir ev istiyorsanız tercihiniz Nilüfer İlaçlama firmasından yana olmalıdır. Bilindiği gibi böcekler içerisinde taşıdığı mikroplar sayesinde insan sağlığı açısından tehlike oluşturmaktadır. Ancak evde yapılan kendi başınıza yaptığınız ilaçlamalar ile bu tür böceklerden kalıcı olarak kurtulmak imkansızdır. Bu konuda böcek ilaçlama firmalarından destek almanız gerekmektedir. Böcekler insan yaşam alanında yaşayarak, orada bulunan yiyeceklerin üzerine gezer ve mikropları ile insanlara çeşitli hastalıklar bulaştırmaktadır.

Kemirgenler ve böcekler çok hızlı üreyen ve yumurta yapan canlılar arasındadır. Bu tür böceklerin görüldüğü anda mekana müdahale yapılması gerekir. Müdahale edilmediği durumda böcekler kısa sürede ortama yayılacak ve başa çıkılması daha zor bir hale gelecektir.

Yaz Aylarında Ev, İşyeri ve Ofis İlaçlaması

Haşereler ve böcekler sadece yaz aylarında değil, kış aylarında da evlerde görülmektedir. Böceklerin evlerde bu kadar çok görülmesinin sebebi evlerin nemli ve sıcak olmasından kaynaklanmaktadır. Aynı zamanda böcekler nemli ve sıcak mekânlarda yiyeceklerini bulabildikleri zaman daha hızlı çoğalmaktadır.

Ev, işyeri ve ofislerde en sık görülen haşere türleri arasında pire, bit, kene ve hamam böceği bulunmaktadır. Yazın her alanı sıcak olduğu için bu haşereler evin her yayına yayılır. Bu sebeple yaz aylarında ev, işyeri ve ofis ilaçlama uygulaması daha sık yapılmaktadır.