Fare, kemiriciler takımının Myomorpha alt takımından, başta ev faresi olmak üzere çok sayıda küçük memelinin ortak adı. Belirli bir taksonomik gruba karşılık gelmeyen “fare” adı, bilimsel adlandırmada özellikle Muridae familyasının üyeleri ile Cricetidae familyasının Hespromyini oymağı için kullanılır.

Fareler tüm evlere girebilecek kabiliyette hayvan türleridir ve yakalanması zordur. Yıllardır fare zehirleri, kapanlar kullanarak farelerden kurtulma yolları aradı insanlar. Delikleri çimento ile kapatmak, yüksek katlarda oturmak vs. fare konusunda kurtulma adına hiç bir şekilde fayda sağlamadı. Bursa Nilüfer FARE İLAÇLAMA ile artık hayatınızda tertemiz, böceksiz bir hayat sizi bekliyor. Son derece titiz ve temizlikle ilaçlama konusunda profesyonel bir şekilde çalışarak sizlere kaliteli hizmet vermekteyiz. İlaçlamalar hakkında detaylı bilgi edinmek istiyorsanız buraya tıklayarak her türlü bilgiye ulaşabilirsiniz.

  • BURSA Böcek ilaçlama konusunun en önemli ilaçlama unsuru olan fare hayvanlar arasında kemirgenler grubuna dâhil olan ve memeli canlı türü arasında yer almaktadır.
  • Doğurarak çoğalan ve yavrularını sütle besleyen canlılardır. İnsanlara verdikleri zararlardan ve hastalık ve sağlık acısından çeşitli maddi ve manevi zararla verdiklerinde zararlı olarak nitelendirilirler.
  • Fareler genelde yaz aylarında dış alanlarda yani ev ve iş ortamlarının dış alanlarında besin ve yiyecek ararlar. Kış ayının ve soğukların baş göstermesi ile aynı zamanda besinde ciddi bir azalmanın olması bu zararlıları bizim yaşam alanlarımıza yönlendirmektedir.
  • Fareler esnek vücut yapısı ile her türlü küçük deliklerden açık alanlardan geçerek buralardaki besin maddelerine eşyalara uzanabilen canlılardır.
  • Fareler kemirgen ön dişleri ile sadece besin maddelerini değil aynı zamanda evdeki ya da yaşam alanımızdaki eşyaları giysileri kitapları da kemirebilen canlılardır.
  • Fare denilen canlılar güçlü ön ayakları ve keskin tırnakları sayesinde çok hızlı koşabilen ve her türlü yüksekliğe tırmanabilen canlılardır. Bu kemirgenler evlerimize genellikle dışarıdan ya da kanalizasyon yoluyla ulaşırlar ve geldikleri yerlerdeki tüm mikropları evlerimize taşırlar.
  • Genellikle bu canlılar pis kirli mikropların bol bulunduğu kanalizasyonlarda kuytu köşelerde ve gözle göremeyeceğimiz yerlerde yaşamaktadırlar. Buralarda yaşayan fareler taşıdıkları mikroplarla insanlara veba tifüs verem astım gibi hastalıkları bulaştırırlar ve bu hastalıkların tamamı ciddi ve inşaları ölümü dâhil götürebilecek hastalıklardır.
  • İnsanlar bu canlıların zararlarından kurtulabilmek için milyonlarca yıldır tek başına bireysel mücadeleler vermektedir. İlkel yöntem olan fare kapanları ile çözümler bulmaya çalışmaktadır. Fakat bunların hiçbiri etkili ve kalıcı çözümler değildir. İlkel yöntemler fareleri azaltmak yerine bazen sadece insanlara zarar veren yöntemler olarak kalabilmektedir. Günümüzde artık bu gibi yöntemler kullanılmamakta insanlar fare ilaçlama konusunda daha bilinçli bir şekilde hareket etmektedirler.
  • BURSA NİLÜFER İLAÇLAMA olarak firmamız ile fare ilaçlama konusunda görüşüp ev ve iş yerlerinizi gönül rahatlığı ile ilaçlayabilirsiniz