• Haşerelerin yer aldığı tüm alanlar mutlaka ilaçlanmalıdır. Yaşam sürdüğümüz birçok alan içerisinde yer alan böcek ve fare türleri, insanların yaşam kalitesini düşürerek çeşitli sorunlara neden olurlar.
  • İş yerleri insanların zamanının büyük bir kısmını paylaştığı ortamlardır. İş yerlerini yuva edinen haşere türleri, çalışanların huzurunu kaçırarak sorunların yaşanmasına neden olurlar. Çalışanların verimini düşüren haşereler aynı zamanda çeşitli sağlık sorunları yaşamalarında neden olurlar.
  • Haşereler ortak yaşam alanlarında hızla yayılırlar. Özellikle pire, bit, kene gibi kan emici haşereler kişiden kişiye geçerek yumurtalarını bırakmaktadır. Haşerelerin taşımış olduğu mikrop, bakteri ve virüsler veba, humma, sıtma, verem, tifüs, dizanteri ve cilt hastalıklarının yaşanmasına neden olurlar. İş yeri ilaçlama uygulamaları en kısa zaman içerisinde uzman haşere ilaçlama firmaları tarafından destek alınarak ilaçlanmalıdır. Çünkü haşere ve fare türleri hızla üreyerek bulunduğu alan içerisine yayılırlar.