BURSA NİLÜFER KALORİFER BÖCEĞİ İLAÇLAMA:

Bursa Nilüfer Kalorifer böceğinin zararı:

Bursa Nilüfer Kalorifer Böceği İlaçlama Çeşitli gıdaların lezzetini etkileyebilecek kokulu sekresyonlar üretirler. Kalorifer böceği popülasyonları yüksek olduğunda, bu salgılar, istila alanındaki genel bir kokuya neden olabilir. Kaorifer böceği cesetlerinde bakteri, protozoon ve virüs gibi hastalık üreten organizmalar bulunur. Alman hamamböcekleri tarafından iletilen başlıca hastalıklar gastroenteritin çeşitli biçimlerini (gıda zehirlenmesi, dizanteri, diyare ve diğer hastalıklar) ortaya çıkarmaktadır. Bu hastalıklara neden olan organizmalar hamamböceği bacaklarında ve vücutlarında taşınır ve hamamböceği yem olarak besin ve mutfak eşyaları üzerine bırakılır. Hamamböceği dışkıları ve dökme derileri, cilt döküntüleri, sulanmış gözler ve hapşırma, burun pasajlarının tıkanması ve astım gibi pek çok kişinin alerjik yanıtı sergilediği bir dizi allerjene de sahiptir.

Türkiye ve aynı zamanda uygar dünyanın bir çok yerinde en yaygın hamam böceği türü olan halk dilinde “kalorifer böceği” yani “Alman hamam böceği”, evler, apartmanlar, restoranlar, oteller, gıda işletmeleri ve diğer kurumlardaki en çok görülen bu böcek türü, mutlaka bilinçli ilaçlama teknikleri, uygulamaları ve ilaçlar ile yapılmalıdır. Bu tür için yapılan her yanlış ilaçlama mevcut kalorifer böceğinin sayısını arttırmaktan başka işe yaramaz. Kalorifer böceği Alman hamam böceği başın arkasından kanatlara doğru uzanan iki koyu renkli paralel çizgi ile tanımlanır. Genellikle mutfaklarda (bulaşık makinesinde, ocaklarda ve lavaboların yakınında) ve evlerin banyolarında bulunur. Sıcağı ve nemi seven bu böcekler, evinize komşunuzdan, giderlerden gelebildiği gibi tamire gönderdiğiniz bir makine yada pazar alışverişlerinizdeki paketler içinde de gelebilir. Benim evim çok temiz ben de böcek olmaz anlayışı tamamen yanılgıdır.

Kalorifer böcekleri – Alman hamam böcekleri, nispeten yüksek sıcaklık derecesine sahip nemli ortamları tercih eder. Bu böcekler çoğunlukla temizleyicidir ve çok çeşitli gıdalarla beslenirler. Özellikle nişastalar, tatlılar, gres ve et ürünlerinden hoşlanırlar. Çoğu yerde, çöp temel bir gıda kaynağıdır. Diğer türlerde olduğu gibi, Kalorifer böceği Alman hamamböceği de geceleri yiyecek, su ve çiftleştikleri için gün boyunca, çatlaklara, aralıklara ve sıcak ve nemli bir çevre sağlayan diğer karanlık alanlara gizlenirler. Nispeten geniş, düz gövdeleri, çatlaklara ve dar açıklıklara kolaylıkla girip çıkmalarını sağlar. Özellikle ağır bir nüfus varsa veya yiyecek veya su eksikliği varsa gündüzleri görülebilir.

dezenfeksiyonilaclama.com

İçeriği beğendiniz mi? Hemen puan verin!

0 / 5 5