• Akrep, ölümcül zehir taşıyan tehlikeli böcekler arasında yer almaktadır. Siyah, kahverengi, kırmızı ve sarı renklerde görülebilen akrep, çok dayanıklı bir böcektir.
  • Akrep İlaçlama: Akrepler çok sıcak ve çok soğuk hava koşullarında rahatlıkla yaşayabilen canlılardır. Çoğunlukla akrep sonbahar ve yaz aylarında yaşam alanlarımızda görülmektedir. Yumurta yaparak çoğalan akrep yavrularını belli bir süre sırtında bulunan özel bölmenin üzerinde gezdirmektedir. Akreplerden kurtulmanın yolları profesyonel akrep ilaçlama uygulamalarıyla mümkündür.
  • Akrep gündüz saatlerinde yuvasında dinlenerek gece ortaya çıkmaktadır. Yiyecek bulma arayışına çıkan akrep dolaşarak evlerimizin içine kadar ulaşabilmektedir. Etçil olarak beslenen akrep, ölü böcek, kurbağa ve fare yiyerek beslenmesini sağlamaktadır.

Akreplerin En Fazla Görüldüğü Alanlar

  • Akrep ile mücadele en çok mutfak, banyo, bodrum, kömürlük, çatı arası, bahçe gibi alanlarda yapılmaktadır. Dış ortamlarda yuvalarını taş altı, duvar çatlakları, kayalık dipleri, ağaç kovukları gibi alanlara yapan akrep, çeşitli türlere sahiptir. Akrep ilaçlaması akreplerin yuva oluşturacağı alanlara derinlemesine uygulanmalıdır.